האוטובוס לא הגיע – הנוסע יפוצה ב- 1,300 שקל

בתאריך: 17/10/2009 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

התובע טען כי המתין עם ילדיו הקטנים יותר משעה לקו 407 בקור הירושלמי ובאישון ליל, אך האוטובוס לא הגיע וכתוצאה מכך הוא חלה. בית המשפט קבע כי אגד תפצה אותו על ההמתנה, עוגמת הנפש והחזר ההוצאות.

בכתב התביעה טען התובע כי המתין יחד עם גיסתו ושני ילדיו הקטנים בתחנת האוטובוס ברח' אוהל יהושע בירושלים לאוטובוס של קו 407, מירושלים לנתניה, החל מהשעה 22:55 ועד השעה 24:00, אך האוטובוס לא הגיע. לטענתו ההמתנה היתה קשה במיוחד בשל הקור העז ששרר באותו לילה בירושלים. לטענתו, בשל המתנה זו חלה בסינוסיטיס. בסופו של דבר, משלא הגיע האוטובוס המיוחל, נסע באוטובוס אחר לבני ברק ומשם נסע במונית לנתניה.

התובע הגיש תביעה קטנה בבית המשפט לתביעות קטנות ירושלים, שבמסגרתה תבע פיצוי בסך 21,700 ₪, הכולל פיצוי של 8,000 ₪ בגין מעוגמת הנפש והסבל שהיה כרוך בהמתנה בקור עבור כל אחד מהאנשים שהמתינו (התובע, שני ילדיו וגיסתו), פיצוי של 3,500 ₪ בגין הטענה שבשל המתנה זו חלה בסינוסיטיס, החזר הוצאות המונית בסך 200 ₪, ופיצוי עונשי בסכום שירתיע את הנתבעת – בסכום של 10,000 ₪.

מטעם התובע העיד נוסע באוטובוס המדובר, שהיה אמור להיפגש עם התובע על האוטובוס, והעיד כי משהבחין שהאוטובוס מדלג על שתי תחנות, הפנה את תשומת לב נהג האוטובוס לכך, אולם הנהג טען כי הוא נוסע בהתאם למסלול שהונחה לנסוע.

אגד טענה להגנתה כי נהג האוטובוס עצר בכל התחנות. בעדותו של נהג האוטובוס הוא ציין כי הנסיעה הנדונה זכורה לו, אך לא זכורה לו נסיעה שבמהלכה פנה אליו מישהו והפנה את תשומת ליבו לכך שהוא מדלג על תחנה.

התובע יותר משכנע

כב' השופטת תמר בר-אשר צבן קבעה כי התובע והעד מטעמו היו אמינים בעדותם וכי שוכנעה שהאירוע נשוא התביעה אכן התרחש, והוסיפה: "יחד עם זאת, גם הנהג שיכנע אותי כי הוא דובר אמת…אולם קשה להניח שלא היה זוכר שאחד הנוסעים הפנה את תשומת ליבו לכך שדילג על תחנה".

יחד עם זאת קבעה השופטת כי "גובה הפיצוי שנתבע חורג מהסביר ואינו עומד בשום יחס לנזק שלטענת התובע, נגרם לו. תחילה יש לומר כי התובע אינו יכול לתבוע בשם גיסתו. מעבר לכך, בעניין מחלת התובע, הגם שצורף אישור מחלה בעניין סינוסיטיס שהתובע לקה בה לאחר אותו אירוע, הרי שאין מדובר בחוות דעת רפואית ערוכה כדין. לא זו בלבד, אלא שלא בהכרח שהתובע לקה בכך דווקא בשל ההמתנה במשך כשעה לאוטובוס".

בסופו של דבר נפסק כי התובע זכאי להחזר עלות המונית בסך 200 ₪, לפיצוי כולל בשל ההמתנה ועוגמת הנפש שנגרמה לו בסך 800 ₪ וכן החזר הוצאות משפט בסך 300 ₪.

[זילבר שמעון – נגד – "אגד" – אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ, בית המשפט לתביעות קטנות ירושלים, תביעה קטנה 4840/08 בפני כב' השופטת תמר בר-אשר צבן. פסק הדין ניתן ב: כ"ו בניסן, תשס"ט (20 באפריל 2009)]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט