הולמס פלייס תפצה מתאמנת לאחר שפרסמה אודותיה פרטים

בתאריך: 22/04/2014 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

מתאמנת בהולמס פלייס רזתה בעשרים ק"ג בתוך 5 חודשים. חדר הכושר התגאה בנתונים אלה בעלון התקופתי של הרשת בציון שמה המלא של המנויה, וזאת למרות שלא נתנה לכך את הסכמתה. המתאמנת טענה כי הולמס פלייס פגעה בפרטיותה. בית המשפט קיבל את תביעתה וקבע כי הולמס פלייס אחראית לפגיעה בפרטיותה של המתאמנת.

מילי גורן (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת) רכשה מנוי שנתי בהולמס פלייס ואף השתמשה בשרותי מאמנת אישית שסייעה בידה להשיל ממשקל גופה כ-20 ק"ג בתוך 5 חודשים. מנהל חדר הכושר ביקש את הסכמתה לפרסום נתונים אישיים אלה בעלון החודשי של הרשת ומילי השיבה לו כי תחשוב על כך. לאחר שהמכון פרסם נתונים אלה תחת שמה המלא ומבלי שקיבל את הסכמתה לכך, החליטה מילי להירשם למכון אחר וביקשה מהולמס פלייס כי יחזירו לה את מלוא דמי המנוי והתשלומים עבור האימונים האישיים. משלא נענתה, החליטה לתבוע את הולמס פלייס בבית משפט לתביעות קטנות.

אין לפרסם פרטים אישיים של אדם ללא קבלת רשותו המפורשת

בעלון של רשת הולמס פלייס נכתב: "מילי גורן המתאמנת בראשון לציון השילה 20 קילו בתוך פחות מ-5 חודשים. היום היא שוקלת 64 קילו ואם תמשיך בקצב הזה, תוך שנה היא תיעלם". מצד התובעת נטען כי סגנון פרסום זה מהווה הפרה בוטה של פרטיותה וכמו כן מעודד הפרעות אכילה. בנוסף טענה המתאמת כי בהולמס פלייס עודדו אותה להוריד משקל בקצב לא בריא, ולכן לעולם לא הייתה נותנת את הסכמתה לפרסום הדברים בסגנון זה.

"הולמס פלייס התעלמו ממני"

לדברי מילי, היא פנתה להולמס פלייס בבקשה לבטל החוזה וכמו כן הפסיקה להגיע למכון, אך הולמס פלייס התעלמו מפנייתה ולא נעשה כל מאמץ ליצור אתה קשר. מה שלדבריה החל כ"אי הבנה", הפך בעקבות ההתעלמות למאבק משפטי. ייתכן ואם מנהלי הולמס פלייס היו פונים אליה ביוזמתם, מתנצלים על אי ההבנה ומעניקים לה פיצוי כלשהו, היו חוסכים לעצמם דיון בבית המשפט וכן נזק כספי ותדמיתי.

הערכת נזקים ופיצוי

למרות שמנהל חדר הכושר אכן ביקש את רשותה של מילי לפרסם את "הישגיה", ולמרות שזו לא שללה את הבקשה על הסף אלא אמרה כי עליה לחשוב על הפנייה, קבע בית המשפט כי הולמס פלייס לא נקטה בזהירות המתחייבת ומוטלת עליה האחריות לפגיעה בפרטיותה של המתאמנת. בית המשפט פסק לזכות התובעת מחצית מדמי המנוי בסך של 1,554 ₪ וכן החזר התשלום עבור יתרת אימוני הכושר שלא נוצלו, שתמורתם הוערכה ב-400 ₪. בנוסף נפסק לזכות התובעת פיצוי בסך 1,000 ₪ בגין עגמת נפש. בסה"כ חוייבה הולמס פלייס לשלם לתובעת סך של 2,954 ₪.


[מ.ג. – נגד –  1. הולמס פלייס ישראל, בית המשפט לתביעות קטנות ראשון לציון, תביעה קטנה 1923-09 בפני כב' השופטת ד"ר איריס סורוקר. פסק הדין ניתן ב:  י' כסלו תשע"ב (6 דצמבר 2011)]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט