מוקדן במודיעין אגד טעה – התובע המתין לשווא לאוטובוס ויפוצה ב- 1700 שקל

בתאריך: 22/08/2009 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

התובע טען כי בשיחה עם מודיעין אגד נאמר לו שיש אוטובוס הנוסע לערד, והפנו אותו לתחנה מסויימת. הסתבר שהמוקד שגה, שכן קו האוטובוס היה אמור להתחיל לפעול רק שבועיים לאחר מכן. התובע המתין בתחנה שעה ארוכה לשווא. בית המשפט חייב את אגד לפצותו בגין הוצאות ועוגמת נפש.

התובע ואשתו התכוונו לנסוע לשבת בבית מלון בערד ולצורך כך התקשרו למודיעין אגד כדי לברר היכן ניתן לעלות לאוטובוס הנוסע לערד. המוקד הפנה את התובע לתחנה מסוימת, אך התובע המתין בתחנה שעה ארוכה והאוטובוס לא הגיע. בעקבות שיחות טלפון של התובע הגיעו למקום נציגי אגד ולאחר בירור הסתבר שהמוקד שגה, שכן קו האוטובוס היה אמור להתחיל לפעול רק שבועיים לאחר מכן. נציגי אגד הציעו לתובע לנסוע לערד במונית מיוחדת, אך התובע סירב לנוכח העובדה שהשבת עמדה להיכנס והוא חשש שהוא או הנהג היהודי שיסיע אותו, שגם צריך לחזור לירושלים, יחללו את השבת.

לא הייתה מחלוקת לגבי האחריות והדיון התמקד בשאלת הנזק בלבד. התובע העיד כי נאלץ לרכוש אוכל לשבת בסכום של 200 ש"ח. כמו כן, התובע ואשתו החליטו לבלות את השבת אצל קרובת משפחה בעיר בית"ר עלית ולשם כך הם הוציאו 200 ש"ח עבור נסיעת מונית הלוך וחזור. על פי טענות אלה של התובע, קבע כב' השופט אברהם רובין מבית המשפט לתביעות קטנות ירושלים כי בגין הנזק הממוני ראוי לפסוק לתובע פיצוי של 400 ש"ח.

שבת בלי חמין

התובע ואשתו העידו על הנזק הלא ממוני שנגרם להם. הם סיפרו כי הם התכוונו לנסוע למלון כדי להירגע מתקופה קשה שעברה עליהם, וכי נגרמה להם עגמת נפש כתוצאה מהצורך לבלות את השבת בביתה הצר של הקרובה המארחת, אשר לא נערכה מבעוד מועד כדי לארח אותם. התובעים גם העידו על עוגמת הנפש שנגרמה להם כתוצאה מכך שמאכלים שהם נוהגים לאכול בשבת לא היו זמינים להם כגון: דגים, מרק, וחמין.

בהגינותו, נציג חברת אגד הנתבעת לא חלק על כך שנגרמה עוגמת נפש מסוימת לתובע, אבל טען שאין להוציא את הדברים מפרופורציה ובוודאי שהסכום הנתבע של 17,000 ש"ח הוא מופרז, בין היתר כיוון שעבור השירות במלון היו אמורים התובע ואשתו לשלם 700 ש"ח בלבד.

בפסיקתו, ציין כב' השופט רובין כי פסיקה בגין עוגמת נפש היא תמיד קשה מפני שקשה להעריך באופן אובייקטיבי נושא זה. כמו כן ציין כב' השופט כי בנסיבות הענין יש לתת משקל ראוי לחשיבותה של השבת ולחשיבות עונג השבת בעיניהם של התובע ואשתו. מאידך, יש להביא בחשבון שאי-הנוחות שנגרמה לתובע ולאשתו איננה קיצונית. "בסופו של דבר הם התארחו בבית קרובת משפחה, וגם אם לא יכלו ליהנות מהמאכלים שהם רגילים אליהם, עדיין אין להניח שהם סבלו סבל קיצוני".
בנסיבות העניין קבע השופט כי הסכום ההולם את הנזק הלא ממוני הינו 1,100 ש"ח.

בסיכומו של דבר פסק כב' השופט כי על הנתבעת לשלם לתובע תוך 30 יום סך של 1,500 ש"ח בצירוף אגרת המשפט וכן בצירוף הוצאות משפט בסך 200 ש"ח.

[הייזלר נפתלי – נגד – חברת אגד, בית המשפט לתביעות קטנות ירושלים, תביעה קטנה 1101/09 בפני כב' השופט אברהם רובין. פסק הדין ניתן ב: ו' באייר תשס"ט (30 באפריל 2009)]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט