נחשד בטעות בגניבת ממתק בסופר פארם – יפוצה בסכום של 3,000 ₪

בתאריך: 4/07/2010 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

התובע רכש ממתק בסניף סופר-פארם, וכשיצא אחז בו איש הביטחון של החנות וטען כי לקח את הממתק מבלי ששילם עבורו. בית המשפט קיבל את טענת התובע כי חש מבוזה ומושפל נוכח האירוע, ופסק לו פיצוי בעבור עגמת הנפש שנגרמה לו.

התובע טען כי רכש ממתק בסניף הסופר-פארם שבקניון הפסגה בפסגת זאב בירושלים. הוא שילם עבור הממתק ויצא מהחנות, אלא שאז אחז בו לפתע איש הביטחון של החנות וטען כי לקח את הממתק מבלי לשלם עבורו. לדברי התובע, השומר הבהיל אותו, דיבר אליו בגסות, צעק עליו שגנב ולא שילם עבור החטיף, והודיע לו שהוא מזמין משטרה. התובע טען כי האירוע נמשך כ- 20 דקות, שבהן הוא חש מושפל, מבוזה ומבוייש, כשהובך לפני בני משפחתו ובפני הנוכחים האחרים במקום.

נבהל ולכן לא מצא את החשבונית

התובע טען כי עקב הבהלה הוא לא מצא את החשבונית שהייתה ברשותו, ושבאמצעותה יכול היה להוכיח כי שילם עבור הממתק. בעת הדיון בבית המשפט הציג התובע את החשבונית, והוסכם כי אכן זו החשבונית שהוצאה לתובע ביום המדובר, וממנה עולה כי התובע שילם עבור אותו ממתק. סופר-פארם טענה כי התובע יכול היה להציג את גרסתו במקום לשומר, ולמנוע את כל אי-הנעימות. במכתב שנשלח לתובע ממחלקת הפניות של סופר-פארם נטען כי "כל שארע היה שהקב"ט ביקש לראות את חשבונית הרכישה, ולמרות שהתובע לא הציגה, הקב"ט איפשר לתובע לעזוב את המקום".

התובע ענה בגסות

סופר פארם ערכה בירור עם חברת האבטחה שהעסיקה את הקב"ט, וזו השיבה כי הקב"ט הבחין בתובע לוקח את החטיף, מכניסו לשקית שהייתה בידו ויוצא מהחנות בלי לשלם עבור החטיף. הקב"ט ניגש אליו וביקש לראות חשבונית, אך התובע לא הציג את החשבונית וענה בגסות, ואילו הקב"ט החליט להניח לו כדי לא ליצור מהומה.

הקב"ט שגה

השופט כרמי מוסק, שדן בתיק בבית המשפט לתביעות קטנות ירושלים, קיבל את טענת התובע. "הקב"ט לא זומן להעיד לפני, ואילו התובע חזר לפני על גרסתו. ברור כי הקב"ט שגה במעשיו שכן התובע שילם עבור החטיף. לא מובן לי כיצד לא ראה זאת הקב"ט אם שמר על קשר עין רציף עם התובע. לפיכך, לא היה מקום לעצור את התובע, לטעון כי לא שילם עבור החטיף ולדרוש ממנו תעודת זהות".

השופט קיבל את גרסת התובע כי חש מבוזה ומושפל נוכח האירוע, אך ציין כי "יחד עם זאת, מדובר באירוע קצר. לא נראה לי שהאירוע נמשך 20 דקות. גם לגרסת התובע היו חילופי מילים קצרים ביותר ולאחר מכן הקב"ט עזבו". בסופו של דבר נקבע כי התובע זכאי לפיצוי בעבור עגמת הנפש שנגרמה לו, וסופר-פארם חוייבה לשלם לתובע סכום של 3,000 ₪, הכולל בתוכו גם את הוצאות המשפט.

[משה הדר עוז – נגד – סופר פארם, בית המשפט לתביעות קטנות ירושלים, תביעה קטנה 3423/09 בפני כב' השופט כרמי מוסק. פסק הדין ניתן ב: כ"א סיון תש"ע, (03 יוני 2010)]


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט