בלע חוט תיל בטונה, ויפוצה ב- 12 אלף שקל

בתאריך: 20/07/2009 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

נתן הרשקוביץ הגיש תביעה קטנה בסך 15,000 ש"ח בגין נזקי גוף שנגרמו לו עקב בליעת חוט תיל דק באורך 3 ס"מ. לטענתו, חוט התיל היה בתוך קופסת שימורי טונה המיובאת על ידי "ויליפוד אינטרנשיונל", אשר "מנורה מבטחים לביטוח" ביטחה אותה בביטוח אחריות המוצר. בית-המשפט קבע כי "ויליפוד" ו"מנורה" יפצו אותו.

שתי החברות הנתבעות הכחישו את נסיבות האירוע וטענו כי מקורו של החפץ הזר אינו בקופסת השימורים הנטענת, אלא בלחמניה שנאכלה יחד עם תכולת הקופסא, או במקום אחר.

הרשקוביץ לא תמך את תביעתו בחוות דעת ולא טען לנכות צמיתה, אולם צירף מסמכי תיעוד מבית החולים "קפלן", שלפיהם נמצא החפץ הזר בושט שלו. כמו כן טען כי לאחר האישפוז שנמשך כ- 4 ימים, סבל תקופה מסויימת מקשיי בליעה, אולם אלה חלפו והוא החלים.

המחלוקת היחידה שנותרה בין הצדדים הייתה בשאלה האם הוכיח התובע שהחפץ הזר מקורו אכן במוצר המיובא ומשווק על ידי "ויליפוד". הקופסא עצמה ואף החפץ הזר לא הוצגו בבית המשפט, אולם הנסיבות הוסברו בעדותו של התובע וכב' השופט שאול מנהיים ציין כי הוא מאמין להסברי התובע ומקבל את גירסתו שלפיה מקור החפץ הזר בקופסת שימורי טונה המיובאת ומשווקת בישראל על ידי "ויליפוד".

גם בנאס"א היו תקלות

נציג "ויליפוד" טען שהמפעל המייצר עומד בתקני בטיחות מחמירים, אולם, ציין כב' השופט, "כידוע תקלה תיתכן תמיד, גם במקומות המקפידים על תקני הבטיחות המחמירים ביותר וידוע מניסיון החיים שגם רכבי חלל של סוכנות החלל האמריקאית (NASSA) ומטוסי נוסעים של היצרניות הטובות ביותר בעולם הם כלים שמתגלות בהם תקלות שלעיתים נגמרות גם באסונות".

לאור האמור, ועל רקע עקביות גירסת התובע ומהימנותו, קיבל השופט את התביעה. בהיעדר נתונים לנזק קונקרטי וכן בהיעדר טענה לנכות, הועמד הפיצוי המגיע לתובע על סך של 12,000 ש"ח. בנוסף חויבו ויליפוד ומנורה לשלם לתובע 500 ש"ח בגין הוצאות המשפט.

[הרשקוביץ נתן – נגד – 1. ויליפוד אינטרנשיונל בע"מ 2. מנורה מבטחים לביטוח בע"מ, בית המשפט לתביעות קטנות ראשון לציון, תביעה קטנה 1415/07 בפני כב' השופט שאול מנהיים. פסק הדין ניתן ב: י"ד באלול, תשס"ח (14 בספטמבר 2008)]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט