דייר קומה א' תבע את AM:PM על מטרד רעש

בתאריך: 10/10/2011 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

תושב רחוב שנקין תבע את חנות AM:PM השוכנת תחתיו כיוון שלטענתו הרעישה והטרידה את מנוחתו. בתביעה שהוגשה לבית המשפט לתביעות קטנות בת"א נטען כי המרכול פעל בשעות הלילה, וזאת לאחר שעות הפעילות המותרות עפ"י רישיון העסק. חברת דור אלון, המנהלת את רשת AM:PM, טענה בפני השופטת: "אם יש לתובע טענה שאנחנו ניהלנו עסק בשעות הלילה ללא רישיון, שיפנה לעירייה". צדק חברתי? אז כמה שווה שקט?

התובע התגורר בשכירות ברח' שנקין 24, בקומה ראשונה מעל עמודים. לטענתו, מתחת לדירה שבה התגורר הפעילה 'דור אלון' מרכול של רשת AM-PM שפעל 24 שעות ביממה, וזאת בניגוד לרישיון עסק על פיו ניתן למרכול היתר לפעילות עד לשעה 01:00 בלילה וגם זאת רק עד תאריך 01.06.10, שגם לאחריו המשיך המרכול לפעול כרגיל.

לטענת התובע, הפעלת המרכול היוותה עבורו מטרד רעש, שהיה חלק מהפעילות השוטפת של המרכול בשעות הלילה ולאחר שעות הפעילות המותרות עפ"י רישיון העסק. לטענתו, הרעש הפריע את שנתו, ובפרט בשעות הבוקר המוקדמות במהלך פריקה של סחורות ממשאיות שחנו מתחת לדירה ומתחת לחדר השינה שלו.

התובע הציג בפני בית המשפט סרטון וידאו המתעד פריקת סחורות ממשאית אל פתח המרכול המדובר.

"נהג חדש"

בתגובה לסרטון העיד נציג דור אלון בדיון: "כנראה מדובר בנהג חדש שלא ידע, הוא הבין שלא מקבלים את הסחורה והוא לקח אותה בחזרה. זה מה שרואים בסרט…
אני לא ראיתי שעובדים שלנו פורקים את הסחורה, זאת משאית של ספק לחם שפרק את הסחורה. לא קיבלנו את הסחורה".
עוד הוסיף נציג חברת דור אלון: "אם יש לתובע טענה שאנחנו ניהלנו עסק בשעות הלילה ללא רישיון, שיפנה לעירייה. רח' שנקין הוא רחוב סואן, יש המון בתי עסק, והתובע לא יכול להוכיח שהרעש הוא מהעסק שלנו".

השופטת כוכבה לוי קבעה כי לדור אלון אין גרסה נגדית עובדתית ואין לה טענות הגנה ראויות. היא דחתה את טענת דור אלון שלפיה התובע היה צריך לפנות לעירייה, ופסקה: "העירייה חבה אמנם בחובת שירות לאזרחים בתחומה, אלא שלצד חובה זו קיימת חובת הנתבעת לקיים את הוראות הדין ולנהל את עסקה עפ"י רישיון שקיבלה ולא אחרת".

השופטת קיבלה את טענת התביעה על כך שרישיון העסק לעבודת לילה שניתן למרכול, התיר את פעילותו עד השעה 01:00 ועד לתאריך 06.06.10. כמו כן קיבלה את טענת התביעה בדבר מטרד הרעש, אולם קבעה כי העובדה שהתובע לא פנה באופן רשמי בתלונת מטרד אל הנתבעת גורע במקצת מחומרת התביעה.

הנתבעת הפרה את החוק ברגל גסה

בפסק הדין קבעה השופטת לוי כי חברת דור אלון ניהול "ראתה לעצמה לנכון להפר ברגל גסה את הוראת רישיון ניהול העסק שקיבלה ואת חובתה החקוקה להפעיל את עסקה אך ורק עפ"י הרישיון, ובוודאי שלא בשעות שאינה רשאית לקיים עסק פעיל".

בסופו של דבר חוייבה דור אלון לפצות את התובע בסכום של 6,000 ש"ח, בצירוף אגרת הגשת התביעה ששולמה בפועל.

[רון עוזרי – נגד – דור אלון ניהול, בית המשפט לתביעות קטנות תל אביב, תביעה קטנה 15396-02-11 בפני כב' השופטת כוכבה לוי. פסק הדין ניתן ב: כ"ט אב תשע"א, (29 אוגוסט 2011)]

תגובה אחת על “דייר קומה א' תבע את AM:PM על מטרד רעש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט