הספות דהו והתקלפו שוב ושוב – ביתילי תפצה

בתאריך: 13/12/2011 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

לקוחה שרכשה מרשת "ביתילי" מערכת ספות מעור, נדהמה לגלות כי כבר לאחר כחודש ימים צבע הספות דוהה ומתקלף. ביתילי החליפה את הספות בחדשות אך הבעיה חזרה על עצמה שוב ושוב, כשהספות הוחלפו 4 פעמים במשך השנה שלאחר הקנייה.

התובעת, רבקה שרעבי, רכשה בחנות של רשת ביתילי מערכת ספות מעור בעלות של 9,600 ₪. להפתעתה הרבה, לאחר כחודש ימים בלבד צבען של הספות החל לדהות ולהתקלף. ביתילי הזדרזה והחליפה לתובעת את מערכת הספות בחדשה, אולם הבעיה חזרה על עצמה ובמשך כשנה החליפה ביתילי לשרעבי את המערכת ארבע פעמים, ללא הועיל – הספות המשיכו לדהות ולהתקלף. שרעבי הגישה תביעה קטנה נגד ביתילי ודרשה את כספה בחזרה.

בכתב התביעה נטען כי ביתילי מכרה לשרעבי מוצר פגום, ולראיה הגישה שרעבי צילומים של מערכת הספות האחרונה שנמצאת ברשותה. מנגד טענה רשת ביתילי כי עשתה מעל ומעבר לנדרש למען שרעבי, אלא שזו "מנסה להתעשר על חשבונה שלא כדין". בדבר הצילומים שהציגה שרעבי, טענה ביתילי כי אלו צולמו ב"זום" גבוה במיוחד ובזוית צילום קרובה במיוחד, ולכן אינם משקפים את המצב האמיתי של הספה. ביתילי אף הציעה לשרעבי לסיים את הסכסוך בהחלפת ספתה הישנה בספה חדשה, או לקבל זיכוי של 9,500 ₪ לרכישת ספה מדגם אחר בסניפי הרשת.

השופטת אנה שניידר, מבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים, התלבטה בשאלת הצילומים שהוגשו – אמנם ניתן לראות דהייה משמעותית של הצבע, אך מצד שני סביר שהקילופים נגרמו במהלך השימוש של שרעבי בספה. לעניין הזיכוי שהציעה ביתילי לשרעבי, תמהה השופטת כי "לא ברורה עמדת הנתבעת (ביתילי) לפיה הזיכוי יתייחס אך ורק לרכישת ספה חדשה ולא מוצר אחר ממוצריה של הנתבעת".

ננסה פעם חמישית?

השופטת שניידר קבעה כי נראה שהצעתה של ביתילי להחליף את הספה בפעם החמישית או לתת לשרעבי זיכוי לצורך רכישת ספה חדשה בסניפי ביתילי לא תהיה מעשית ולא יהא בה כדי לפתור את הבעיה.

בסופו של דבר נפסק כי לאור איבוד האמון המוחלט של שרעבי במוצרי רשת ביתילי, ובמטרה לסיים אחת ולתמיד את הפרשה, שרעבי תוכל לבחור באחת מן החלופות הבאות:
א. לקבל מרשת ביתילי זיכוי על סך 9,500 ₪ לרכישת כל מוצר ממוצריה במשך תקופה של חצי שנה מיום מתן פסק הדין.
ב. לקבל מרשת ביתילי פיצוי כספי בסך 6,000 ₪. השופטת הבהירה כי גובה הפיצוי הנ"ל נקבע בהתחשב בכך ששרעבי כבר השתמשה בספות במשך תקופה לא מבוטלת עד לפנייתה האחרונה לביתילי.

ניתן לשרעבי שבוע ימים להחליט באיזו מהחלופות היא בוחרת, ונקבע כי אם ביתילי לא תפעל בזמן האמור, יהיה עליה לשלם לשרעבי גם הוצאות בסך 500 ₪.

[שרעבי רבקה – נגד – א.פ. עיצובים שותפות מוגבלת (רשת ביתילי), בית משפט לתביעות קטנות בירושלים, תביעה קטנה 3875/07 בפני כב' השופטת אנה שניידר. פסק הדין ניתן ב: כ"א באדר א, תשס"ח (27 בפברואר 2008)]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט