לא מצחיק – הליצנית ביטלה הופעת יומהולדת

בתאריך: 9/06/2010 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

הליצנית קבעה עם התובע שתופיע במסיבת יום ההולדת של בנו, אך ביום שלפני המסיבה הודיעה לו כי היא לא תוכל להופיע עקב ארוע אחר. ביהמ"ש לתביעות קטנות אשקלון קבע: הליצנית תפצה ב- 2,000 ש"ח.

לאחר ששמע את עדויות הצדדים בתיק, קבע השופט עמירם דננברג כי מהרושם שהותירו עליו העדויות, הוא מעדיף את גרסת התובע. "מאחר ועדותו של התובע מהימנה ואני מייחס לה את מלוא המשקל, מעדיף אני את דברי התובע על פני דברי הנתבעת".

מהמשפט עולה כי התובע פנה אל הליצנית חודש מראש כדי שזו תארגן לו מסיבת יום הולדת עבור בנו, הכוללת מופע ליצנות. בעת ההזמנה רשמה זאת הנתבעת ביומנה, והתובע הציע לשלם לה מקדמה, אך הליצנית סירבה ואמרה לו "אתה לא צריך לשלם לי מקדמה, אני סומכת עליך שתשלם לי ביום הארוע את כל הסכום".

הסכימה להקדים את מועד המסיבה

עשרה ימים לפני התאריך שנקבע למסיבה, התקשר התובע אל הליצנית ושאל אותה האם היא יכולה להקדים את מסיבת יום ההולדת ביומיים. הנתבעת הסכימה ואמרה לו שהיא רושמת זאת ביומנה. שוב הציע התובע לשלם מקדמה, ושוב השיבה הליצנית כי אין בכך צורך.

ביקש נרות – קיבל ביטול

יום לפני המועד החדש שנקבע למסיבה, התקשר התובע אל הליצנית כדי לשאול אותה אם יש לה נרות יום הולדת, ואז הודיעה לו הליצנית כי יש בעיה…"בתאריך ובשעה שנקבעו יש לי ארוע אחר". הליצנית הציעה לתובע לקבוע מועד אחר, שבו היא תעשה לו מסיבה "יוצאת מהכלל".

התובע ביקש מהליצנית לדבר עם בעל הארוע האחר ולבקשו לדחות את הארוע שלו. הנתבעת ניסתה לעשות זאת, ומשלא הצליחה, שוב ביקשה מהתובע לדחות את המסיבה שלו למועד אחר, אך התובע סירב מכיוון שכבר שלח הזמנות למוזמנים רבים. בסופו של דבר נאלץ התובע לחפש ליצן אחר שיופיע במסיבה.

בפסק הדין קבע השופט כי הנתבעת נהגה ברשלנות בכך שביטלה את הופעתה במסיבת יום ההולדת של בנו, ולא עמדה בהסכם שהיה בינה לבין התובע בעניין זה. לפיכך חוייבה הנתבעת לפצות את התובע בסך של 1750 ₪ בגין עוגמת נפש ואי נוחות שנגרמו לו, ובנוסף לשלם לתובע הוצאות משפט בסך של 250 ₪.

[יוסי שטרית – נגד – הדר כהן, בית המשפט לתביעות קטנות אשקלון, תביעה קטנה 2099/09 בפני כב' השופט עמירם דננברג. פסק הדין ניתן ב: כ אייר תש"ע, (4 במאי 2010)]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט