קו הטלפון התנתק בחורף – בזק תפצה ב- 1,700 ש"ח

בתאריך: 7/12/2011 מאת: מערכת אתר תביעות קטנות

התובע טען כי סבל מניתוקים בעונת החורף וכי פניותיו לבזק לא טופלו כראוי. לדבריו, נותר קו הטלפון בביתו מנותק במשך ימים רבים.

בביתו של התובע מותקן מזה שנים רבות קו טלפון של בזק, ובשנים האחרונות חובר הקו ל- ADSL, המשמש אותו ואת בני משפחתו מידי יום להתחברות לאינטרנט.

בדיון שנערך בבית המשפט לתביעות קטנות בחדרה, העידו התובע ובנו כי במשך שנתיים בקירוב, בעונת החורף, הם סובלים מניתוקים חוזרים ונשנים של קו הטלפון. לטענתם, פניותיהם לבזק מטופלות לאחר זמן רב, באופן שלעיתים הם נותרים ללא קו טלפון במשך ימים רבים.

כדי לתמוך בגירסתו שעל פיה נאלץ לפנות פעמים רבות למוקד התיקונים, הציג התובע בפני בית המשפט רישומים אודות שיחות רבות שנעשו מצדו למוקד 166 – שירות התיקונים של בזק וכן למוקד טיפול בקו ה- ADSL של בזק,

התובע טען כי לאחר שהוגשה תביעה קטנה זו, הגיעו טכנאים וביצעו תיקון, ומאז נוכח כי קו הטלפון וה- ADSL פועלים כתקנם גם בעונת החורף.

בזק אישרה כי אכן נגרמו תקלות בקווים באזור מגוריו של הנתבע, וזאת עקב גניבות כבלים שלה באיזור בקה ג'ת, באופן שהצטברו פיגורים בתיקון התקלות. גם הגשמים בעונת החורף הוסיפו לתקלות באופן שבזק לא יכולה הייתה לעמוד בעומסים של תיקון התקלות, ונאלצה להעדיף מוסדות ציבוריים על פני מנויים פרטיים.

עוד טענה בזק כי הטכנאים שלה אינם נכנסים לאיזור בקה ג'ת בכל יום מסיבות בטחוניות, וכי כל כניסה של טכנאי צריכה להיות מלווה במאבטח.

השופטת נילי פלד קיבלה את טענותיה של בזק בדבר הגורמים לתקלות, אך קבעה כי אין בכך כדי להועיל לתובע ולבני ביתו שאינם מקבלים את השירות להם הם ראויים ועבורו הם משלמים. על כן חוייבה בזק לפצות את התובע בדרך של השבת סכומים שנגבו ממנו על ידה בתקופות החורף בשנתיים האחרונות מבלי שניתן לו שירות כראוי.

כיוון שלא הוצגו לביהמ"ש קבלות על תשלומי התובע לבזק בתקופות אלה, נקבע הפיצוי בדרך של אומדנה על פי עדותו של התובע לסך של 1700 ש"ח בתוספת ריבית והפרשי הצמדה ממתן פסק הדין ועד ליום הפירעון.

[(ביאדסה) בדוסי ( עבד אלרחים ) סובחי – נגד – בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ, בית המשפט לתביעות קטנות חדרה, תביעה קטנה 115/08 בפני כב' השופטת נילי פלד. פסק הדין ניתן ב: ה' בניסן, תשס"ח (10 באפריל 2008)]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהב/י גם

הגשת תביעה קטנה באינטרנט

פשוט

שלושה שלבים פשוטים מלווים בהנחיות והסברים המותאמים לפרטי המקרה שלך

מהיר

מאפשר הגשת תביעה תוך מספר דקות וכולל אפשרות לצירוף קבצים

זול

חוסך זמן וטרחה. עיבוד, בקרה, הפקת מסמכים וצרופות והגשתם לבית המשפט